pl.jpg(13 kb) pl.jpg(13 kb)

ctver.gif(53 b) Síť a provoz ctver.gif(53 b)
     představení
     připojení
     pravidla
     základní pojmy
     struktura
     pár fotek
     kontakty
     software
 
ctver.gif(53 b) Bezpečnost ctver.gif(53 b)
     chování
     o virech
     zabezpečení
 
ctver.gif(53 b) Komunikace ctver.gif(53 b)
     e-mail
     chat
     SMS
     telefonováníe-mail :
email.gif(1 kb)
info@prilepy.net


Internetová telefonie

Co to je?
Internetová telefonie je přenos hlasu prostřednictvím Internetu. Stačí nám tedy sluchátka a mikrofon a můžeme volat kamkoliv na světě. Je však třeba si zřídit patřičnou službu. Nejrozšířenější způsob telefonování po Internetu je služba Skype (anglicky "skajp".
Skypeskype.jpg(1 kb)
Skype je služba umožňující telefonování prostřednictvím Internetu. Podobně jako u ICQ stačí pouze pořídit sluchátka s mikrofonem (cca 150,- Kč a k mání jsou v každé prodejně s PC), nainstalovat patřičný software
stahni.gif(1 kb)
Čeština
stahni.gif(1 kb)
Při instalaci vyplnit registrační formulář. Tímto získáme své "skypename" (jméno pod kterým vystupujeme)a můžeme volat. A to úplně zdarma (teda krom měsíčního poplatku za připojení k Internetu) a volaný může být na kterémkoliv Internetizovaném místě planety.

Komu můžeme volat?
Všem co mají zřízenu tuto službu, jsou v dané chvíli připojeni k Internetu a mají spuštěn Skype (mají zelenou fajfku u kontaktu). Pak stačí pouze poklepáním na kontakt "vytočit" jejich číslo a povídat, třeba i několik hodin v kuse. Lze vytvořit i konferenci, tedy skupinu hovořících a pokecat třeba ve třech. To vše však pouze PC to PC, tedy z počítače na počítač. Hlasový přenos je 100% věrný.

Další možností je telefonování prostřednictvím Skype na pevné linky a do mobilní sítí. Cena hovoru na pevnou linku v rámci ČR je 0,80Kč, na mobil asi 5,40Kč po celých 24hodin. Levné volání se týká celého světa. Na stránkách společnosti Skype naleznete ceník volání v Kč. do celého světa.
K tomu je však třeba nabít ktedit. Jde o trošku složitější záležitost, jelikož kredit je v eurech a platí se převodem na účet společnosti Skype. Podrobný návod jak na to krok za krokem je taktéž na stránkách skyper.cz kde jsou všechny potřebné informace o užívání a taktéž dobíjecí formulář.
Vše je ověřeno a převod i dobití kreditu je bez problémů.

Několik tipů pro Skype telefonii :
  • Pokud vás není k poslechu hovoru více, používejte raději sluchátka. Při použití reproduktorů dochází k odezvě a volající slyší na druhé straně svou ozvěnu.
  • Pro připojení reproduktorů zároveň se sluchátky použijte do konektoru PC zvukové karty rozdvojku 3,5mm Jack - běžně k dostání za cca 15,- Kč.
  • Pokud vám pro pohodlné volání nestačí délka kabelu, použijte prodlužky - taktéž běžně k dostání a pohodlně se usaďte do křesla - oceníte zvláště při dlouhých hovorech.
  • Pořiďte si sluchátka s mikrofonem (tzv. headset) s regulací hlasitosti - komfortnější používání. Běžně k dostání za cca 150,- Kč.

Služba VOIPEX
Skype nám umožní dovolat se kamkoliv zdarma či levně. Nevýhodou však je, že kdo nemá doma PC a Internet nemůže volat nám. K tomu slouží služba Voipex. Nabízí službu, kdy si do své Internetové přípojky připojíte speciální telefonní přístroj a může vám volat kdokoliv z pevné linky či mobilu. Jde však poměrně o rozsáhlejší téma a vše je rozebráno přímo na stránkách společnosti Voipex.

logo_voipex.gif(1 kb)
  NOVINKY

Vítejte na našich stránkách

www.prilepy.netnapis.jpg(2 kb)
seznamlogo.gif(1 kb)
googlelogo.gif(2 kb)
centrumlogo.gif(1 kb)

lo-alik1.gif(3 kb)

©  Miraso -  PrilepyNet 2006