pl.jpg(13 kb) pl.jpg(13 kb)

ctver.gif(53 b) Síť a provoz ctver.gif(53 b)
     představení
     připojení
     pravidla
     základní pojmy
     struktura
     pár fotek
     kontakty
     software
 
ctver.gif(53 b) Bezpečnost ctver.gif(53 b)
     chování
     o virech
     zabezpečení
 
ctver.gif(53 b) Komunikace ctver.gif(53 b)
     e-mail
     chat
     SMS
     telefonování

dikuze.gif(3 kb)

e-mail :
email.gif(1 kb)
info@prilepy.net


CHAT

Co je to chat
Chat, neboli "čet" je on-line písemná komunikace mezi dvěma či více uživateli. Znamená to, že to co já napíšu a odešlu se zobrazí okamžitě na monitoru příjemce a ten může ihned reagovat. Chatování může probíhat anonymně s anonymními osobami na různých Internetových portálech, nebo mezi osobami které jsou prostřednictvím chatovací služby identifikovány vlastním číslem - podobně jako u mobilního telefonu. Nejrozšířenější službou pro on-line komunikaci je ICQ.

ICQicq_logo.gif(1 kb)
ICQ užívá ve světě údajně 120 milionů uživatelů. Abyste se mohli stát jedním z nich a komunikovat s kamarády kteří jsou na Internetu, stačí se zaregistrovat na stránkách provozovatele ICQ.
Po vyplnění formuláře (je třeba alespoň minimální znalost angličtiny) získáte tzv. UIN neboli devítimístné identifikační číslo, dále tzv. NICK neboli přezdívku, kterou si zvolíte a pod ní budete na chatu vystupovat. UIN, nick a heslo si zapamatujte, nejlíp zapište do mobilu.
Po získání identifikačního čísla ještě musíte na PC nainstalovat ICQ klienta, program, prostřednictvím kterého komunikaci provádíte. Možno použít přímo software ICQ
stahni.gif(1 kb)
čeština
stahni.gif(1 kb)
Nebo jednodušší verzi - program Miranda IM
stahni.gif(1 kb)
čeština
stahni.gif(1 kb)
Při instalaci těchto programů zadáte potřebné údaje - UIN a heslo a pokud máte ICQ na kamarády můžete začít chatovat. Pokud ne můžete se pokusit je vyhledávací službou vyhledat, ale to je díky používání přezdívek často nemožné

Další informace
Služba ICQ však nabízí více než pouhý chat, po ICQ lze posílat data (fotografie, dokumenty) ale také komunikovat prostřednictvím hlasu (telefonovat).

Pokud nejste u svého PC (na kterém je nainstalován ICQ klient) můžete použít webové ICQ, tzv. icq2go a pokud máte u sebe UIN a heslo můžete komunikovat přes ICQ z kteréhokoliv internetizovaného PC odkudkoliv na světě.

icq2go.gif(5 kb)

  NOVINKY

Vítejte na našich stránkách. Toto je okénko novinek, ve kterém najdete vždy aktuální informace, týkající se jak provozu sítě, tak novinek na tomto webu i Internetu vůbec. V současné době je poslední novinkou spuštění tohoto webu

www.prilepy.netnapis.jpg(2 kb)
seznamlogo.gif(1 kb)
googlelogo.gif(2 kb)
centrumlogo.gif(1 kb)

lo-alik1.gif(3 kb)

©  Miraso -  PrilepyNet 2006